AKCESORIA DO BRONIOptykaOsprzęt / AkcesoriaPORADNIK

Ranking kolimatorów do pistoletów

Poznaj najpopularniejsze modele kolimatorów

Ranking kolimatorów do pistoletów to zestawienie popularnie wybieranych modeli celowników optycznych. Znalazły się tu takie marki jak Docter, Bushnell, Leupold, Burris, Vortex, Trijicon, Holosun oraz Ade.

Ranking kolimatorów do pistoletów

Najlepsze kolimatory są w stanie zmienić niemal każdy pistolet w niezwykle celną broń. Ich zadaniem jest zwiększenie efektywności oddawanych strzałów, poprzez poprawę celności oraz szybkości reakcji. Cel jest wyraźny, łatwy w namierzeniu.

Coraz więcej strzelców decyduje się na kolimatory zamiast tradycyjnych przyrządów celowniczych. Nowoczesne modele są małe, dzięki czemu bez trudu można zmieścić je w kaburze. Ponadto ich waga jest niewielka, dzięki czemu pistolet nadal doskonale leży w dłoni, a strzelec nie czuje większego obciążenia.

Niegdyś wadą takich rozwiązań była konieczność zastosowania dużych baterii. Dzięki zminiaturyzowaniu poszczególnych podzespołów obecnie jednak są to niewielkie, wygodne w użytkowaniu kolimatory.

Dzisiaj podpowiadamy, jakie kolimatory chętnie wybierają inni użytkownicy.

Ranking kolimatorów do pistoletów – top 10 wyborów

Bez względu na to, jak doświadczonym strzelcem jesteś, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z bronią, czy od kilku lat systematycznie bywasz na strzelnicy – kolimator może zwiększyć skuteczność oddawania strzałów.

Kolimatory chętnie używane są do broni długiej, jednak coraz częściej można je spotkać również jako dodatek do pistoletów. Oto 10 popularnych wśród użytkowników modeli celowników:

  1. Docter Sight C,
  2. Bushnell First Strike,
  3. Leupold Delta Point Pro,
  4. Burris Fast Fire 3,
  5. Vortex Optics Venom,
  6. Trijicon Dual Illuminated RMR,
  7. Vortex Razor Red Dot Sight,
  8. Bushnell Trophy TRS 25,
  9. Holosun HE507C-GR Elite,
  10. Ade Advanced Optics Huracan.

Docter Sight C, czyli co otwiera ranking kolimatorów do pistoletów

Kolimator Docter Sight C automatycznie dopasowuje jasność kropki na podstawie warunków oświetlenia. To niewielka, prosta w obsłudze konstrukcja. Urządzenie to wyróżnia się również dużą wytrzymałością. Konstrukcja powleczona jest ceramiczną powłoką.

Bushnell First Strike

Kolimator Bushnell First Strike jest nieco cięższy, jednak nie na tyle, aby wpłynąć na komfort użytkowania broni, gdy zostanie zamontowany. Urządzenie wyposażone jest w czujnik, które automatycznie dopasowuje jasność, a także wyłącza je, gdy kolimator jest zakryty.

Model ten jest odporny na deszcz, pył oraz chwilowe zanurzenie. Jego konstrukcja jest także wstrząsoodporna, co ma istotne znaczenie w przypadku pistoletów z większym odrzutem. Bushnell First Strike dopasowany jest do standardowej szyny Picatinny.

Leupold Delta Point Pro

Kolimator Leupold Delta Point Pro jest jednym z bardziej zaawansowanych urządzeń tego typu. Wyróżnia go m.in. automatyczne ustawianie jasności oraz możliwość pozostawienia kropki z wcześniej ustawioną intensywnością. Jego konstrukcja charakteryzuje się dużą odpornością na uderzenia.

Model ten wykorzystuje soczewkę asferyczną, która pozwala na zwiększenie pola widzenia. Leupold Delta Point Pro z łatwością można zamontować na większości popularnych pistoletów. To niewielki, kompaktowy celownik optyczny, który wyprodukowano z wytrzymałego aluminium.

Soczewka kolimatora ma lekko niebieską powłokę, dzięki czemu czerwona kropka jest doskonale widoczna w każdych warunkach – nawet przy bardzo jasnym świetle. Model ten wyróżnia także długa żywotność baterii.

Leupold Delta Point Pro dzięki gumowej osłonie jest chroniony przed zadrapaniami podczas jego przechowywania.

Burris Fast Fire 3

Kolimator Burris Fast Fire 3 wyposażony został w prosty w użyciu, łatwodostępny przycisk włączania i wyłączania. Użytkownik może wybrać jedno spośród trzech ustawień jasności oraz funkcję automatycznego ściemniania.

Kolimator dzięki wytrzymałej konstrukcji świetnie sprawdza się w przypadku broni o silniejszym odrzucie. Całość jest wodoodporna i wstrząsoodporna. Celownik jest doskonale widoczny w każdych warunkach – zarówno w dzień, jak i w nocy.

Użytkownik może zdecydować się na ręczną lub automatyczną regulację jasności w zależności od warunków oświetleniowych. Kolimator wyposażono w szynę Picatinny, która ułatwia montaż do pistoletu.

Vortex Optics Venom

Kolimator Vortex Optics Venom to model odporny na wstrząsy. Jego aluminiowa konstrukcja jest wodoodporna. Wyróżnia go długa żywotność baterii – według producenta aż 150 godzin przy maksymalnym ustawieniu oświetlenia oraz 30000 godzin przy minimalnym ustawieniu.

Celownik ten oferuje dziesięć różnych poziomów jasności. Możliwe jest skorzystanie z trybu automatycznego lub ręcznego. Kolimator wyposażony w szynę Picatinny.

Trijicon Dual Illuminated RMR

Kolimator Trijicon Dual Illuminated RMR to niewielki wzmocniony celownik. Zawiera tryt i fosfor, które świecą w ciemności. Wyróżnia go także system światłowodowy, który wykorzystywany jest w ciągu dnia. Model ten wykonany jest z wytrzymałego aluminium.

Kolimator oferuje osiem różnych ustawień jasności. Atutem są również dwa ustawienia noktowizora, a także funkcja automatycznego ściemniania.

Trijicon Dual Illuminated RMR znajduje się na wyposażeniu sił specjalnych na całym świecie, jak również wielu oddziałów policyjnych.

Vortex Razor Red Dot Sight

Kolimator Vortex Razor Red Dot Sight charakteryzuje się wodoodporną i wstrząsoodporną konstrukcją. Wykorzystano tutaj uszczelkę typu O-ring, której zadaniem jest ochrona przed wodą oraz zanieczyszczeniami. Dzięki dużej wytrzymałości kolimator jest chętnie wybierany przez użytkowników broni o silnym odrzucie. Całość pokryta została specjalną powłoką odporną na m.in. zarysowania.

Vortex Razor Red Dot Sight oferuje dziewięć różnych ustawień jasności. Cechą charakterystyczną jest także długa żywotność baterii – według producenta aż 150 godzin przy maksymalnym ustawieniu oświetlenia oraz 30000 godzin przy minimalnym ustawieniu. Natomiast uchwyt Picatinny ułatwia montaż do broni.

Bushnell Trophy TRS 25

Kolimator Bushnell TRS 25 jest jednym z tańszych urządzeń, które oferują dużą funkcjonalność. Całość zamknięto w wytrzymałej konstrukcji. Po ten model chętnie sięgają strzelcy hobbyści, strzelcy sportowi, a także myśliwi (mała zwierzyna).

Kolimator oferuje jedenaście różnych ustawień jasności. Wyposażony w zintegrowaną szynę Picatinny. To doskonałe akcesorium wykorzystywane zarówno do pistoletów, jak i rewolwerów .22 LR.

Holosun HE507C-GR Elite

Kolimator Holosun HE507C-GR Elite wyposażono w układ zasilania słonecznego, a także system oszczędzania baterii. Jego konstrukcja składa się z wytrzymałego aluminium. Producent przewidział możliwość montowania na szynie Picatinny lub też na specjalnej płytce do kolimatora.

Holosun HE507C-GR Elite oferuje możliwość zmiany stylu, a także wielkości znaku celowniczego. Dzięki temu model ten może być wykorzystany zarówno do strzelania sportowego czy taktycznego, jak i podczas polowania. Urządzenie wyposażono w ustawienia jasności: 10 ustawień dziennych, a także 2 nocne (do noktowizji).

Ade Advanced Optics Huracan, czyli co zamyka ranking kolimatorów do pistoletów

Kolimator Ade Advanced Optics Huracan to opcja polecana osobom, które poszukują swojego pierwszego kolimatora pistoletowego lub mają ograniczony budżet. Model ten zapewnia wyraźne widzenie celu. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze.

Oferuje pięć ustawień jasności, zapewniając doskonałą widoczność celownika w każdych warunkach. Wyróżnikiem jest zielona kropka – zamiast czerwonej, która spotykana jest najczęściej. Nie utrudnia to jednak korzystania z kolimatora.

 

Ranking kolimatorów do pistoletów to pomocny sposób na znalezienie najbardziej odpowiedniego modelu, który spełni wszystkie oczekiwania użytkownika. Powyżej opisane zostały najpopularniejsze urządzenia wraz ze wskazaniem najistotniejszych funkcji.

[Głosów: 5   Average: 3.2/5]

Podobny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
Close