Pistolety / RewolweryPORADNIK

Jaki pistolet bez pozwolenia?

Jaki pistolet bez pozwolenia wybrać?

Pistolet bez zezwolenia ma za zadanie zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Jego celem jest odstraszenie ewentualnego napastnika. Istnieje kilka rodzajów broni bez zezwolenia – warto dobrać model odpowiedni do swoich potrzeb i oczekiwań. Jaki pistolet bez pozwolenia kupić?

Pistolety bez pozwolenia

Otrzymanie pozwolenia na broń w Polsce wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Sam zakup oraz eksploatacji broni jest również dla wielu osób dość kosztowna. Na rynku dostępne są jednak modele broni, które nie wymagają pozwolenia i są w pełni legalne.

Ich zadaniem jest ochrona przed napastnikiem, odstraszenie go lub czasowe sparaliżowanie – aby dać sobie czas na ucieczkę i wezwanie pomocy. Daje to poczucie bezpieczeństwa np. podczas wieczornych czy nocnych powrotów do domu.

Pistolet bez pozwolenia został tak skonstruowany, aby nie wyrządzić napastnikowi długotrwałych obrażeń. Broń taką należy jednak używać odpowiedzialnie, zgodnie z jej przeznaczeniem, aby nie wyrządzić krzywdy sobie lub innym osobom.

Rodzaje pistoletów bez pozwolenia

Jaki pistolet bez pozwolenia wybrać? W sklepach dostępnych jest kilka rodzajów broni, która nie wymaga zezwolenia. Oto najpopularniejsze rodzaje:

 • pistolet gazowy,
 • broń na kule gumowe,
 • pistolet hukowy,
 • broń czarnoprochowa.

Ponadto za broń do samoobrony można uznać gaz pieprzowy, pałkę teleskopową, a także paralizator.

Pistolety do samoobrony – jaki pistolet bez pozwolenia wybrać?

Pistolety do samoobrony są coraz chętniej wybierane. To wygodna alternatywa dla innych form obrony przed agresorem, m.in. gazu pieprzowego, pałki teleskopowej czy też paralizatora. Ponadto ich forma sprawia, że napastnik ma wątpliwości, czy ma do czynienia z „atrapą”, czy z prawdziwą bronią.

Jaki pistolet bez pozwolenia wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu broni bez zezwolenia:

 • własne preferencje i potrzeby – każdy powinien dopasować pistolet do swoich potrzeb m.in. aby odpowiednio leżał w dłoni,
 • docelowe przeznaczenie – inne przeznaczenie jest broni hukowej, a inne gazowej,
 • parametry broni – każdy model powinien mieć określone przez producenta parametry,
 • opinie innych osób – warto zapoznać się z opiniami i rekomendacjami m.in. na forach czy grupach tematycznych (np. jakie modele są polecane, jakie wrażenia mają inni użytkownicy).

Najmocniejszy pistolet bez pozwolenia do samoobrony

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki pistolet bez pozwolenia kupić oraz który z nich jest najmocniejszy. Wśród najmocniejszej broni bez zezwolenia użytkownicy polecają m.in.:

 • pistolet gazowy Walther PDP – wierne odwzorowanie modelu na ostrą amunicję Waltera P22,
 • Geisler Defence GD17 – miotacz gazu inspirowany pistoletami Glock,
 • KOLTER RMG-23 – pistolet gazowy RMG, kompaktowy model, wybierany głównie przez kobiety,
 • KOLTER RMG-19 – replika pełnowymiarowego pistoletu,
 • pistolet hukowy STALKER M906 – model ten występuje w kilku wersjach kolorystycznych,
 • PHATOM 5.6 – pistolet hukowy również dostępny w kilku wersjach kolorystycznych,
 • pistolet Pepperball TCP – energia kuli gumowej wynosi aż 16 dżuli,
 • a także Phazzer Enforcer – paralizator wielofunkcyjny przypominający swą formą broń.

Gdzie kupić pistolet bez pozwolenia?

Gdy już wiesz, jaki pistolet bez pozwolenia wybrać, warto zastanowić się, gdzie taką broń kupić. Polecamy kupować pistolety bez zezwolenia wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Jest to gwarancja wysokiej jakości sprzedawanych modeli. Mowa tu o oficjalnych sprzedawcach oraz sklepach, które specjalizują się w sprzedaży akcesoriów militarnych.

Nie polecamy kupowania pistoletów bez pozwolenia z niesprawdzonych źródeł lub od prywatnych sprzedawców. Mogą być one tanimi urządzeniami, które nie będą spełniały swojej podstawowej funkcji. Warto wybrać modele, które spełniają wszelkie normy, a ich parametry zostały jasno określone.

 

Jaki pistolet bez pozwolenia kupić? Możesz wybierać spośród broni gazowej, hukowej, broni na kule gumowe czy też broni czarnoprochowej. To ciekawa alternatywa dla paralizatora, pałki gazowej lub też gazu pieprzowego.

Podobny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz też
Close